Zrcadlové fólie

Zrcadlové, protisluneční nebo privátní okenní fólie se instalují především ze dvou hlavních důvodů:

  • Zlepšení tepelného komfortu interiéru
  • Reflexní zrcadlové fólie velmi dobře chrání před horkem, přehřátím interiérů, slunečním zářením a oslněním díky své vysoké odrazivosti UV a IR záření. Nejvyšší účinnosti se dosahuje při aplikaci fólie na vnější (exteriérovou) stranu, kdy zrcadlový efekt fólie odráží tepelné záření ještě dříve, než projde okenním sklem – zabraňuje se tak přenosu tepla do interiéru sáláním zahřáté okenní tabule.

  • Zvýšení soukromí interiéru
  • Díky zrcadlovému efektu jsou tyto fólie velmi dobře průhledné z tmavšího, vnitřního prostředí (interiér) do světlejšího vnějšího prostředí, a naopak jsou neprůhledné ze světlejšího vnějšího prostředí do tmavšího interiéru. Představují proto vhodný prostředek pro udržení soukromí, při zachování prostupu světla, v místech jako jsou např. nemocnice, bazény, fitness, koupelny – všude tam, kde nechcete být z okolního prostředí viděni.


Zrcadlové protisluneční nebo privátní okenní fólie lze jednoduše dodatečně instalovat na stávající prosklení. Představují tak rychlou a relativně levnou alternativu k montáži pískovaných skel, nebo k nasazení výkonné klimatizace. Podobně jako ostatní okenní fólie nelze ani zrcadlové okenní fólie aplikovat na plastové povrchy. Pro polep plexiskla nebo polykarbonátových povrchů jsou určeny speciální druhy fólií.

Ukázka aplikací

    Ukázky zrcadlových fólií

  • Bezpečnostní okenní fólie
    (Další obrázky: 2

Komentáře nejsou povoleny.