Plastická písmena a tabule na distančních podložkách

Nápisy a tabule na distančních podložkách představují grafickou formu, která je upevněna s odstupem od zdi, nebo jiné podkladové plochy pomocí distančních podložek a tím vytvářejí plastický, reliéfní efekt. Plastické nápisy je možné, podle použitých materiálů, umístit jak do interiérů – na stěny kanceláří, zasedacích místností nebo jiných reprezentačních prostor, tak i do exteriérů, např. na fasády budov, na stojany orientačních systémů a pod.


Vlastní motiv může být vytvořen buď jako samostatná písmena, znaky a grafické prvky které jsou samostatně uchyceny na distančních podložkách, nebo může být grafický motiv z řezané fólie umístěn na podkladové desce, která je pak jako celek připevněna distančními podložkami ke zdi či jinému podkladu.
K vlastnímu umístění a montáži je zapotřebí jednorázová přenosová šablona, vyřezaná ze speciální fólie, pomocí které je možné jednotlivé prvky přesně umístit a vyrovnat.

Podle přání zákazníka a s ohledem na požadovanou odolnost, zejména v exteriérových podmínkách, je možné pro výrobu použít různé spektrum materiálů, nejčastěji používaná je lehčená pěněná PVC deska nebo různé druhy plexiskla – čiré, matné, opálové… Řezané fólie, používané pro polep písmen nebo tabulí mohou být buď kvalitní lesklé fólie vysoké řady nebo matné translucentní fólie. Materiály je nutné, kromě požadovaného vzhledu, přizpůsobit také požadavkům na trvanlivost polepu a odolnost – zejména povětrnostním podmínkám a rozsahu teplot.

Ukázka aplikací

    Samostatné prvky na distančních podložkách

  • Samostatné prvky na distančních podložkách
    (Další obrázky: 2 3 4 5 6)
    Tabule na distančních podložkách

  • Tabule na distančních podložkách
    (Další obrázky: 2 3)

Komentáře nejsou povoleny.